Nivgöz Adana
Hafta İçi Her Gün 08:30 - 17:30 CTS: 09:00 - 13:00
Adana Merkez 0 322 227 72 72

Multifokal IOL nedir? (Video için tıklayınız.)

Katarakt cerrahisinde son 20 yılda en önemli gelişme lens teknolojisinde olmaktadır. Özellikle son on yılda yapılan gelişmelerle katarakt cerrahisi sonrası hastalar yakını ve uzağı net görebilmektedir.

Multifokal IOL olarak adlandırılan bu mercekler hızla yaygınlaşmakta ve hatta presbiyopik yaştaki hastaların refraktif lens değişimini tercih etmelerine neden olmaktadır. 

Kliniğimizde başarı ile uygulanan bu tedavi sonrası hastalar yakını, uzağı ve orta mesafeyi net görebilmekte ve herhangi bir gözlük ihtiyacı duymamaktadır.

Görmedeki bu düzelme kalıcı olmakta ve yaşam boyu sürmektedir. Sonuçları çok başarılı olan bu tedavi yöntemi gözleri uygun olan hastalara NİVGÖZ’ de başarı ile uygulanmaktadır. 

 

Multifokal İOL’ün avantajları nelerdir? 
Genellikle ameliyattan sonra gözlük kullanmadan uzağı ve yakını net görebilirsiniz. Gazete okumak veya araba kullanmak için gözlük ihtiyacınız olmayacak Orta mesafe denilen 2-3 metrelik bölgeyi de yeterince görebilirsiniz. Katarakt ameliyatından tek farkı yerleştirilen mercektir. Ancak mercek gücü hesabının İmmersiyon biyometrisi veya optik biometri ile ölçülmesi gerekir. 

 


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis