Nivgöz Adana
Hafta İçi Her Gün 08:30 - 17:30 CTS: 09:00 - 13:00
Adana Merkez 0 322 227 72 72

Katarakt İle İlgili Önemli Sorular?

1-) Ne zaman gözüme su vurabilirim?
Aksi belirtilmedikçe 5 gün sonra

2-) Ne zaman namaz kılabilirim ve öne eğilebilirim?
İlk gün öne eğilmeden namaz kılabilirsiniz. Ameliyattan 1 Gün sonra öne eğilmenizde ve namazı normal kılmanızda bir sakınca yoktur. ( Fako olmuşsanız  - Aksi belirtilmedikçe )

3-) Ameliyat günü yemek yiyebilir miyim?
Aç gelmenize gerek yok ancak hafif şeyler yiyebilirsiniz.

4-) Göz Harici hastalıklar nedeni ile kullandığım ilaçlara devam edebilir miyim?
Rutin ilaçlarınızı aksi belirtilmedikçe devam ediniz. Ancak kan sulandırıcı ilaçları alıyorsanız mutlaka hekiminize bildiriniz.

5-Ameliyatta iğne vurulacak mı?
Katarakt ameliyatı damla anestezisi ile yapılmaktadır. Bu nedenle gözünüze çok özel durumlar dışında iğne vurulmayacaktır.

6-Kan sulandırıcı ilaç (Kumadin, pleviks, aspirin …)kullanırken Fako ameliyatı olabilirmiyim? Kullanılan bu ilaçlar kanama riskini arttırırlar. Ancak bu ilaçları kesmemeniz gerekiyorsa dikkatli bir şekilde topikal (damla) anestezisi ile ameliyat olabilirsiniz.

7-Katarakt ameliyatı basit bir ameliyat mı?

Katarakt ameliyatı büyük bir ameliyat olup çok dikkatli ve steril bir ortamda ameliyat yapılmalıdır. Çok kısa sürmesi (6-8 dk)  basitliğinden değil, ileri teknoloji kullanılmasına ve hekimin el becerisi ile ilgili bir durumdur. Bu nedenle NİVGÖZ’de hastanın rutin tetkikleri önceden yapılmakta ve ameliyat için randevu verilmektedir. Özel durumlarda aynı gün ameliyat yapılabilmektedir.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis