Nivgöz Adana
Hafta İçi Her Gün 08:30 - 17:30 CTS: 09:00 - 13:00
Adana Merkez 0 322 227 72 72

EXCİMER LASER Tedavisi İçin Neden NİVGöz’ü Tercih Etmeliyim? 

1- Excimer laser tedavisinde sonucu etkileyen en önemli faktör kullanılan laserlerin son teknoloji ve en gelişmiş modelleri olan laserlerle yapılmasıdır. NİVGÖZ’ e kullanılan laserler; VİSX STAR S4 IR (ABD’de ve dünyada en yaygın kullanılan laser), 

Advanced Femtosecond laser (Bıçaksız laser) ve WaveScan CustomVue (Wavefront ) cihazlarıdır.

Visx Star S4-IR ' nin  Üstünlükleri nelerdir ?

NİVGöz Merkezi' nde, Excimer laserler arasında sahip olduğu pay açısından dünya lideri olan, A.B.D., Japonya ve dünya genelinde bugüne kadar en çok LASIK işleminin başarıyla gerçekleştirildiği AMO firmasının son jenerasyon VISX laser cihazı kullanılmaktadır. Cihaz, değişken spot büyüklüğü ve üstün teknik özellikleriyle çok düzgün bir tedavi yüzeyi oluşturabilmekte, gözün renkli iris tabakasının detaylarını tanıyarak (IR:İris Registration) kişiye özel tedavi gerçekleştirebilmektedir.Gelişmiş 3 boyutlu kızılötesi göz takip sistemiyle laser işlemi sırasında olabilecek göz hareketlerinin işlemin başarısını etkilemesi önlenebilmektedir. Güvenilirliğinin önemli bir göstergesi de, dünyada 8 binin üzerinde Göz Hastalıkları Uzmanı doktorun görme kusurlarını VISX laserlerle düzeltmiş olmasıdır. Klinik çalışmaları sonucunda Visx Laser cihazı ile yapılan Custom Vue (Kişiye Özel Kornea Tasarımı) sonuçları :

% 100 Hastada gözlüksüz B sınıfı ehliyet alabilme % 98 Hastada % 100 ve daha iyi görme keskinliği % 70 Hastada % 120 ve daha iyi görme keskinliği elde edilmiş ve FDA tarafından onaylanmıştır. Ayrıca - 14 D' ye kadar Miyopi, ± 6 D' ye kadar Astigmatizma ve +6 D' ye kadar Hipermetropi tedavisi yapılabilmektedir.  

 

150 KHZ ADVANCED FEMTOSECOND LASER (İNTRALASE-BIÇAKSIZ LASER)’ İN AVANTAJLARI.

Dünyadaki en gelişmiş İntralase cihazı olup bir korneal flebi ortalama 10-12 saniyede oluşturmaktadır. Hastaya özel flep kalınlığı, çapı ve yerinin tespitinde bilgisayar teknolojisiyle kusursuz hassasiyet ve yüksek başarı, Hastaya özel oluşturulan flep sayesinde laserin başarıyla gerçekleştirilmesi, Laser uygulaması esnasında ve laser sonrası daha az ağrı, İnce flep oluşturulabildiğinden dolayı lasik yapılamayan ince kornealı kişilerde İLASİK uygulayabilme şansı,  Daha yüksek kırma kusurlu kişilere de LASIK uygulayabilme şansı, Flepte kayma ve kırışma risklerinin azalması ve iyileşme süresinde kısalma, Mekanik keratomların kullanımının zor olduğu kapak aralığı dar, gözü çukurda,  çok dik veya çok düz kornealı kişilerde ve yüksek astigmatlarda rahat uygulanabilirlik. Bıçaksız laserde ameliyat sonrası görüş daha nettir.

 

2- Ortaklama 13 (10-20) yıldır bölgede hizmet veren ve kendi alanında profesyonel, 5 yıldır da NİVGÖZ’ de hizmetini sürdüren tecrübeli hekim kadrosu.
3- Bölgesinde güvenin simgesi haline gelmiş bir klinik.
4- Hasta odaklı çalışmayı prensip edinmiş olması
5- kullanılan tüm malzemelerin hastaya özel ve tek kullanımlık olması
6- Sterilizasyonun hem alet hem de ameliyat hane için optimum şartlarda sağlanması
7- Etik değerlere bağlı ve teknolojinin en yeni gelişmelerini uygulayan uzman kadrosu ve daha birçok özelliklerinden dolayı NİVGÖZ’ de güvenle göz ile ilgili tüm hastalıklarınızın tedavisini yaptırabilirsiniz.

 


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis