Nivgöz Adana
Hafta İçi Her Gün 08:30 - 17:30 CTS: 09:00 - 13:00
Adana Merkez 0 322 227 72 72

Refraktif Cerrahi Nedir?

Çeşitli nedenlerle net görebilmek amacı ile kontakt lens veya gözlük kullanan hastaları gözlüksüz net görmelerini sağlamak amacı ile uygulanan tedavi şekline refraktif cerrahi denir. En sık miyop, hipermetrop ve astigmatizmanın düzeltilmesi amacı ile uygulanır. Bu amaçla kullanılan birçok farklı yöntem vardır. En sık kullanılan yöntem EXCİMER LASER (İLASİK, İNTRALASİK, LASİK, EPİLASİK, PRK, LASEK) tedavisidir. Ayrıca FAKİK İOL implantasyonu, CLEAR REFRAKTİF LENS EKSTRAKSİYONU (SAYDAM LENS DEĞİŞİMİ) ve ASTİKMATİK KERATOTOMİ bu amaçla kullanılan diğer yöntemlerdir.

Gözle ilgili en gelişmiş teknolojiyi sahasında uzman ekiplerle hizmetinize sunmanın yanı sıra NİV GÖZ hasta odaklı ve etik değerlere bağlı klinik politikası ve aynı değerlere bağlı hekim kadrosu ile sizlere hizmet sunmayı ilke edinmiştir. Hastalarımız için en doğru tedavi başarı ile NİV GÖZ’de uygulanmaktadır. 
Excimer Laser: NİV GÖZ’ de dünyanın en gelişmiş laser teknolojisi kullanılmaktadır. Kliniğimizde VİSX STAR S4 IR LASER cihazı, WAVESCAN ABORAMETRİ ve İFS ADVANCED FEMTOSECOND LASER (İNTRALASE, BIÇAKSIZ LASER) sisteminin en gelişmiş modeli olan İFS 150kHz laser cihazı kullanılmaktadır.(Excimer laserle ilgili daha fazla bilgi için tıklayınız.)

 

 


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis