Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Yazı boyutunu büyütmek için tıklayınız  Yazı boyutunu küçültmek için tıklayınız

Kornea Topografisi

 
Korneanın ön ve arka yüzeyini değerlendirmek amacı ile kullanılan ve korneanın iç içe halkalar şeklinde haritasının çıkartılması ve korneanın dikliğine (keratometri değerine) göre bilgisayar yardımı ile oluşturulan renkli bir haritadır. Bu haritada diklik arttıkça renk kırmızıya doğru kayar. MAYA GÖZ’ de ORBSCAN KORNEA TOPOĞRAFİSİ kullanılmakta ve korneanın ön yüzeyi, arka yüzeyi, kornea kalınlığı, ön kamara derinliği, kornea çapı ve kornea kırma gücü ile ilgili çok önemli ölçümler yapmaktadır. Kornea arka yüzeyinin değerlendirilmesi özellikle EXCİMER LASER olacak hastalarda mutlaka yapılmalıdır. 
Bu sayede posterior KERATOKONUS tanısı konmakta ve yanlışlıkla hastaya EXCİMER LASER uygulanması önlenmektedir.
Kornea topoğrafisi sayesinde EXCİMER LASER güvenli bir şekilde yapılabilmektedir. Ayrıca keratokonus tanı ve tedavisi için, Katarakt cerrahisinde astigmatı düzeltmek için LRİ tedavisinde, KORNEAL RİNG tedavisi, CROSSLİNKİNG tedavisi ve kornea ile ilgili hastalıkların tanı ve tedavisinde kullandığımız çok önemli bir ölçümdür.
Güncel Haberler
65 yaş ve üstü hastalarımızdan göz muayene fark ücreti alınmamaktadır. Uygulama, kampanyaya dahil doktorlar tarafından ve sınırlı sayıda yapılmaktadır.Sayın hastamız; hastalıkların tedavisinde en önemli aşama erken ve doğru tanıdır. Doğru tanı doğru tedavidir. Gören ve gülen gözlerle sağlıklı günler dileriz..65 yaş ve üstü hastalarımızdan göz muayene fark ücreti alınmamaktadır. Uygulama, kampanyaya dahil doktorlar tarafından ve sınırlı sayıda yapılmaktadır.Sayın hastamız; hastalıkların tedavisinde en önemli aşama erken ve doğru tanıdır. Doğru tanı doğru tedavidir. Gören ve gülen gözlerle sağlıklı günler dileriz..
© 2011 Her Hakkı Saklıdır. 2 Adam Yazılım